Sledovanie streamingu- kriminalita?

No spoločnosť v tom zatiaľ nemá jasno. Dokonca ani právnici. Dobre vieme, že obsah chránený autorským právom sa na webových stránkach nachádzajú a v podstate je nelegálne tento obsah sťahovať. Hrozí totiž aj šírenie obsahu ďalším uživateľom, ktorí taktiež za daný obsah nezaplatili. Torrent nám takisto umožňuje nájsť kopec súborov zadarmo. Ale toto predsa všetci vieme. Ja sa chcem spýtať, ako je to so sledovaním streamingu? Streamovanie obsahu s autorským právom je samozrejme nelegálne. Lenže-
tlačítko enter
Je nezákonné aj jeho sledovanie online?
I. Čo ak som len sledovateľom streamingu?
II. Ja predsa jeho obsah ďalej nešírim.

Jedno je však isté- streaming videa využíva už cez milión uživateľov.

Európska komisia je taktiež toho názoru, že:
Streamovanie je v podstate len sledovanie a nie šírenie, takže z právnickeho hľadiska sa jedná o legálnu aktivitu.

Problém ale v Anglicku kvôli streamingu nastal. Konkrétne sa jednalo o prenos zápasov populárnej Premier League. Prevádzkovatelia tohto streamingu zákon porušili, pretože šírili obsah, ktorý je chránený autorským právom. Lenže vzápetí sa uznalo, že sledovanie streamingu je naprosto legálne. Avšak v zápätí súd zvažoval fakt, že sledovatelia tohto streamingu sledovali prenos cez počítače, mobilné zariadenia, a set- top boxy. Pokiaľ v týchto zariadeniach ostane uložená stopa, jedná sa o rozširovanie a v tom prípade je to zasa kriminalita. Je tu rozpor, čo sa týka tejto témy. Európska komisia vs. britský súd. Tá pravda bude zrejme niekde uprostred.
Oficiálne teda zatiaľ nie je jasné, či sledovanie na našich zariadeniach trestné je, alebo nie.
bílá klávesnice

Každopádne túto polemiku vyvoval britský súd, ktorý v podstate právom prišiel na to, že v našom zariadení po sledovaní môže zostať stopa. Avšak bežnému uživateľovi sa toto obvinenie zdá absurdné a sympatizuje skôr s rozhodnutím európskej komisie.
A čo si, vážení čitatelia myslíte na danú tému Vy?