Výhody šperkovníc

Každá žena má rada šperky a každá aj nejaké vlastní. Je jedno či dávate prednosť šperkom zo zlata, či striebra. Či sa na vašom prsteni ligoce diamant, alebo máte perlový náhrdelník o každý šperk sa treba starať. Najvhodnejší spôsob na to je šperkovnica.

šperkovnice

Prečo je dobré mať šperkovnicu.
Ak sa aj vaša prstene a retiazky povaľujú na toaletnom stolíku len tak niet divu že časom sa poškodia, stratia, alebo zmenia svoju farbu.
Všetky šperky nenosíte každý deň. Je preto viac než vhodné ich dobre skladovať. Šperkovnica je presne pre tento účel stvorená a nemala by chýbať žiadnej žene.

Udrží šperky čisté
Na šperky v šperkovnici nesadá prach. Ak sú ešte aj rôzne vzorované, majú vystúpené, alebo prepadnuté časti môže sa do nich dostať prach, ktorý keď navlhne je dosť problematické dostať ho odtiaľ preč.

náramek

Chráni šperky pred poškodením
3perky sa navzájom môžu poškodiť. Retiazky sa zauzlia, ostré hrany kameňov môžu poškriabať prívesky, náušnice sa môžu zachytiť a poškodí sa ich zapínanie,… môže sa toho stať naozaj veľa. V šperkovnici udržíte šperky prehľadne zoradené, pripravené kedykoľvek ich použiť.

Svetlo, teplo a vzduch – nepriatelia polodrahokamov a bižutérie
Bižutéria pod vplyvom vzduchu začne tmavnúť a stráca svoj lesk. Ak sa chcete tomuto javu vyhnúť vložte ju do šperkovnice. Svetlo má nepriaznivý vplyv na kamienky, ktoré sa používajú v šperkoch. Ruženín, ametyst, ale aj opál pod vplyvom svetla a tepla menia farbu. Nemusia sa ani nachádzať na priamom slnku – škodí im aj bežné denné svetlo.

šperky

Deti a šperky
Deti majú radi lesklé veci, malé dievčatká sa radi parádia a neraz siahnu aj po šperkoch, ktoré nosia ich mamy. Darmo im kúpite ich vlastné detské šperky, stále budú chcieť tie vaše. Okrem možného poškodenia či stratenia si môžu aj ublížiť (môžu si ho vložiť do nosa, poškriabať sa ostrou hranou, alebo sa pichnúť zatváracím uzáverom náušnice). Ak investujete financie do uzamykateľnej šperkovnice zvedavé detské rúčky sa k vašim klenotom nedostanú.