VIN číslo

· Každé auto má umiestnenie Vín číslo ktoré je veľmi doležíte ako rodné číslo na občianskom preukaze. Toto číslo nájdete pod kapotou pri motore alebo pri dverách a taktiež musí byť zapísaný aj v malom a veľkom technickom preukaze.

mercedes

Vín číslo má každý výrobca iné. Môže sa skladať z rôznych číslic a písmen a závislosti od typu motora, prevodovky, rok výroby auta, či automobilky v ktorej sa dané auto vyrobilo. Môže byť praktický zložený akokoľvek, v rôznom poradí.

· Toto Vín číslo využívajú rôzne databázy napríklad štátna či dopravná polícia, poisťovne, predajcovia, leasingové spoločnosti a podobne. Najčastejšie sa používajú v policajnej databáze, pri kontrole originality auta, a poisťovne v prípade krádeže alebo dopravnej nehody.

Ak však Vín Číslo nemáte, prípade bolo zmenené číslo alebo písmeno tohto kódu môžu Vás čakať mastné pokuty ktoré musíte zaplatiť aj keď ste vy neurobili chybu. Chyby sa najčastejšie stávajú pri zapisovaní Vín kódu do Technického preukazu. Vin číslo môžete zmeniť pri kontrole originality a následne u dopravnej polícii.

audi

· Preto je dobré ak si pri kúpe okrem prehliadky auta skontrolujete aj číslo Vin. Kontrolu môžete urobiť tak že si porovnáte Vín číslo napísané v aute a na technickom preukaze. Ak však sa číslo nezhoduje z Vín číslo požiadajte predávajúceho o kontrolu originality.

prodej


Pozor aj na to že aj pri bežnej kontrole políciou, kontrolujú aj Vín číslo. Pokiaľ sa Vín číslo nenachádza vo vozidle alebo sú Mene niektoré písmená alebo číslicu môžete za to dostať mastnú pokutu. Je to hlavne z toho dôvodu že Vín číslo určuje značku a model auta a ak máte zle Vín číslo vy jazdíte napríklad na svoj Wolsvagen ale pri tom podľa Vin čísla máte Škodu Octaviu, a preto si musíte dávať pozor aj na toto. Pretože zlé Vín technickom môže byť veľkým problémom ktorý Vás bude stáť množstvo peňazí.