Tipy a triky

Ako to však docieliť? Môžeme si pokúpiť samé kozmetické výživové doplnky, ktoré budú aj tak nakoniec zbytočné, neúčinné a narobia viac škôd ako osohu. Takže ti prinášame rady, vďaka ktorým sa ti telo určite poďakuje, a bude vyzerať krajšie a zdravšie.
Keď ide o umývanie vlasov, nikdy nie je dobré umývať ich teplou až horúcou vodou. Vždy si ich premývaj vlažnou. Horúca voda ich môže zbytočne poškodiť, vysušiť, a tvoje vlasy sa môžu začať rýchlejšie mastiť. Vlažnou vodou dodáš svojim vlasom ešte aj pružnosť a lesk. Pre vyšší efekt však nie je ani dobré umývať vlasy každý deň.

https://pixabay.com/cs/photos/rt%C4%9Bnka-lesky-na-rty-lesk-na-rty-rty-791761/

K docieleniu belších zubov by mali pomôcť rozdrvené jahody.
Keď si budeš umývať zuby, nezabudni aj na jazyk. Bieliace účinky by mal mať takisto aj kokosový olej.
Nepoužívaj kozmetické mastičky ani rôzne prípravky, ktoré obsahujú alkohol, ak máš citlivú a mastnú pleť.
Kokosový olej tu máme znovu. Na prekrvenie pier si vezmi starú kefku, nanes na ňu kokosový olej a predrhni si jemne pery.
Dokonalo vytočené riasy? Použi klieštiky, ktoré však pred tým nahreješ fénom, na riasy nanes máličko púdru a uvidíš, že budeš mať krásny tvar rias, a ešte aj maskara ti na nich bude lepšie držať.

parfémy

Na dlhšie a viac vyživené riasy by mala fungovať aj kozmetická vazelína. Nanášaj si ju na mihalnice každý večer, a prvé výsledky by si mala vidieť už o dva týždne.
Dávaj si pozor na stravu, ktorá sa ti dokonale odráža na stave tvojej pokožky a pleti. Preto treba dávať pozor na to, čím a ako často sa stravuješ. Ak to je niečo nezdravé tak to radikálne zredukovať, a nahradiť vitamínmi a vlákninou, či už v zelenine alebo ovocí.
Pre lepší pocit a zdravšiu pleť používaj aspoň raz týždenne peeling alebo výživovú masku. V drogérií je dnes už veľké množstvo rôznych druhov pre akúkoľvek pleť, takže s kúpou by nemal byť žiadny problém. Peelingy môžeš používať aj na tvár, ale aj na celé telo. Môžu tvoju kožu vyživiť a zbaviť ju odumretých buniek.