Televízor pre čo najlepší zážitok

Pri prezeraní e-shopov alebo pri návšteve kamenného elektra na vás vyskočia stovky modelov televízorov. Ak práve potrebujete nový, zrazu zistíte, že výber správneho televízor do vašej domácnosti je riadne ťažká úloha.

tv

V prípade, že budete televízor využívať len na príjem televízneho vysielania, nemusíte hľadať nijaké zložité technické vychytávky. Stačí vám, aby mal prístroj dostatok HDMI portov. Následne už záleží len na veľkosti a kvalite obrazu. Samozrejme, že budete vyberať aj podľa dizajnu, aby sa hodil do vašej domácnosti.
Pri kúpte TV do uhlopriečky 55 cm nepotrebujete ani veľmi vysoké rozlíšenie. Pri väčších uhlopriečkach by ste sa mali obzerať po televízoroch s označením 4K UltraHD rozlíšenie, ktoré je najvyššie a zaručí vám nádherný obraz. Najnovšie televízory sú už smart. Môžete využiť ich množstvo funkcií, sledovať internetové televízie a hrať on-line hry. Pri týchto TV vyberajte čo najnovší model, aby mal nainštalované všetky funkcie predchádzajúcich modelov.

televize

V obchode sa zamerajte pri fyzickom výbere hlavne na tieto veci. Sledujte ako televízor zobrazuje čiernu farbu, niektoré s tým majú problémy. Pozrite si obraz z každej strany, aj z boku. Ak je zo strán obraz vyblednutý, nejde o kvalitný model. Predsa chcete, aby mala zážitok zo sledovania filmov celá rodina. Samozrejmosťou je kvalitný zvuk, na kontrolu ktorého nezabudnite. A ako je to s cenou? V prípade, že hľadáte niečo lacnejšie, nečakajte zázraky a vyberte si čo najväčšiu uhlopriečku. Najviac ľudí kupuje televízory v cenovej hladine medzi 400 až 600 €. Týchto je na trhu najviac a majú zabudované základné smart funkcie. Nad 600 € už môžete kúpiť kvalitný televízor, ktorý má Bluetooth pripojenie, viacero USB portov a všetky smart funkcie. Tí z vás, ktorí sa rozhodli pre televízor s cenou nad 1000 € už budú vyberať hlavne na základe smart technológie. Tieto typy majú veľké uhlopriečky, LED podsvietenia obrazovky a mnoho bonusových funkcií. Keďže chcete investovať značnú sumu peňazí, spravte si poriadna prieskum a všetky parametre porovnajte.