Sila myšlienok, alebo ako myšlienkami priťahujeme osud

Každý z nás vedie svoj osobný, špecifický životný štýl a má svoju životnú cestu. Na tejto ceste sa v minulosti mohla prihodiť situácia, ktorú považujeme za nešťastnú a v našej mysli nás prenasleduje dodnes. A možno je tých nepríjemných myšlienok viac a nejde vyslovene o spomienku, ale o súčasný stav. Pomerne veľa ľudí je duševne nevyrovnaných, no odmietajú si to priznať. A ak si to priznajú, okamžite siahajú po liekoch.

přemýšlení

No okrem nášho, nedokonalého a nespravodlivého ľudského systému existuje čosi viac, niečo, čo sme my ľudia ešte nepokazili a len málokto z nás to našiel. Je to nedotknuteľné, avšak o to viac spravodlivejšie a reálne. Vravím o zákone príťažlivosti, respektíve tvrdeniu, že myšlienky priťahujú a berú na seba reálnu podobu.

Preto asi najhoršie, čo môže byť, je ak sa človek utápa v starej biede, ale vlastne aj v tej súčasnej a svojimi myšlienkami ju tak neustále priťahuje späť.
Môžete na danú spomienku či negatívne veci myslieť ako na negatívum, aké si v živote neprajete, no už len tým, že na túto vec myslíte ju priťahujete a tým pádom sa vás stále drží a priťahuje pravdepodobnosť, že niečo podobné sa vám stane opäť.

Ale funguje to aj opačne. Pokiaľ myslíte na určitú pozitívnu vec alebo na váš pozitívny cieľ, váš osud naberie v rámci možností čo najpravdepodobnejší smer, aby sa tento cieľ začal realizovať. Pokiaľ ide o vyšší cieľ alebo náročnejšie prianie či predstavy, treba rátať s postupnými krokmi a indíciami. Ak to nevydržíme a myšlienky sa vzdáme, jej realizácia postupne odchádza preč. Preto sa vraví, že svojim prianiam a želaniam musíte naozaj veriť.

  • V skratke ide o to, že na čo myslíte, či už v dobrom alebo v zlom, to na seba priťahujete.

rozhodování
Teda pokiaľ sa zožierate starou biedou či zlou skúsenosťou, podobnú situáciu na seba priťahujete opäť. A aj pokiaľ si danú skúsenosť predstavujete a vravíte si, prosím, nech sa neopakuje, tak na ňu myslíte a vlastne tým istým spôsobom ju tiež priťahujete. Preto ak to je čo i len trošku možné, týmto negatívnym a hlavne starým myšlienkam sa nadobro, zoširoka a úplne vyhnite, vôbec na ne nemyslite. Uvoľní sa miesto pre niečo nové a pozitívnejšie, každopádne starú zlú skúsenosť prestanete priťahovať a je pravdepodobné, že v realite sa s ňou budete stretávať čoraz menej, nakoniec vôbec alebo len minimálne.