Prvé kreatívne – vzdelávacie LEGO centrum aj na Slovensku

Duša našich maličkých je totiž veľmi krehká a mali by sme ju chrániť a rozvíjať. Nechajme našich chrobáčikov rásť. Stačí im len naša láska a harmonická rodina, ktorá ich bude obklopovať. Niekedy by som si sama priala byť znovu tým maličkým dievčatkom plným snov a túžob. Lákalo by ma mať zase všetko pred sebou.

Podľa psychológov je hra ideálnym prostriedkom pre vývoj našich detí. Je to najvyššia forma učenia, ktorá bude baviť nielen ich. Niektoré sa do nej dokážu natoľko ponoriť, že ani nevnímajú svoje okolie. Vzdelávajú sa tak nevedomky aj v oblastiach, ktoré nemusia mať tak úplne radi. Vďaka skládačkám lebo si hrajú a učia sa zároveň. Je to proste ideálna kombinácia.

dětské hrátky
Kostka za kockou

Používa sa metóda Brick by Brick, ktorá posúva túto hru ďaleko vyššie. Chlapci a dievčatá tak získajú poznatky z fyziky alebo matematiky, ktoré nepatria v školách práve medzi obľúbené predmety. Túto zábavnú formu vyvinuli experti v USA a k nám sa dostala až vďaka spoločnosti EMPIRE | The Know-How Institute, ktorá v oblasti vzdelávaní detí pôsobí už niekoľko rokov. Môžete ju brať v podstate ako doučovanie a niečo navyše pre svojich potomkov. Naučia sa tak zručnosti, ktorú využijú aj v reálnom živote.

Ako to vlastne funguje?

Školení inštruktori pracujú s našimi najmenšími v detskom centre v Bratislave alebo materských školách. Na začiatku hodiny predstavia atraktívnu tému, kedy si sami školáci vypracujú spolu s učiteľom model, s ktorým si potom budú hrať. Ide o princíp „učenie v procese“.

Uveďme si niekoľko príkladov:

vprírodné vedy: zmena pohybu telies, gravitácia, trenie a odpor vzduchu
vtechnika: skúmanie zákonitostí pohybu, učenie o mechanickom a pneumatickom riadení strojov
vmatematika: riešenie problémov a zdôvodnenie, operácie so zlomkami a percentami
vkreativita: tvorba ideí

hračky

Detské centrum je určené pre maléi veľké od dvoch rokov veku. Príďte si vyskúšať hranie v praxi, ktoré vás bude baviť a ešte sa niečo naučíte. Ak vás tento spôsob hry a výučby zaujme, môžete svoje ratolesti prihlásiť na pravidelné kurzy alebo do letného tábora.