Pravidlo číslo jeden


Možno máte váš domov zariadený presne podľa vašich predstáv a máte pocit, že mu stále niečo chýba. V takom prípade sa treba zamyslieť a riešenie hľadať niekde úplne inde a teda v najdôležitejšej časti človeka, vo vašom vnútri.

hněv

Určite sa vám neraz stalo, že ste prišli domov vyčerpaný a naštvaný po náročnom dni v práci. Možno sa vám nedarilo, tie čísla jednoducho v žiadnom prípade nesedeli, pochytili s kolegom, či kolegyňou alebo si na vás šéf zasadol a pridelil vám hory práce, ktorú nestíhate.

Pravdou je, že všetci máme dve stránky a to takú, ktorú ukazujeme svetu, čiže stránku v ktorej sme väčšinou pozitívne naladený, snažíme sa kontrolovať a aj keď nás niekto alebo niečo vytočí nedávame to najavo. Jednoducho sa chováme tak, ako sa od nás vyžaduje.

přestávka

Druhá stránka je tá skutočná, ktorá je spontánna. Je to tá časť našej bytosti, kedy sme takí, akí v skutočnosti sme, bez akýchkoľvek masiek a pretvárok. V skratke, keď nás niekto alebo niečo naštve, neváhame ani sekundu a dáme to všetkým pekne pocítiť.

Čo je na týchto skutočnostiach smutné je to, že svoju druhú stránku, ktorá možno nie je taká dokonalá a pokojná, prejavujeme najmä pri ľuďoch, ktorí sú nám najbližší a ktorých najlepšie poznáme. Čiže pri tých ľuďoch, ku ktorým by sme sa mali práveže chovať čo najlepšie, pretože si to od nás najviac zaslúžia.
Po dlhom dni v práci, kedy v sebe hromadíme hnev a napätie, prídeme domov, kde si máme užívať spoločnosť najbližších, no namiesto toho sme nepríjemní a kričíme po sebe. Je to jednoduchá matematika: reakcia- akcia. Napätie z nás vybuchne ako láva zo sopky a už je oheň na streche. Potom nás rozčúli každá maličkosť. Toto správanie často neskôr ľutujeme a aj máme prečo.

přívěsek

Čo teda robiť, aby sme takémuto výbuchu zabránili? Nenechajte hnev, aby ovládal váš život a manipuloval s vašimi pocitmi. Keď vás niekto alebo niečo naštve v práci, skúste túto situáciu vyriešiť pokojne. Zavolajte si niekoho s číslami na pomoc, s kolegom si vydiskutujte problém a so šéfom sa na rovinu porozprávajte a vysvetlite mu, že máte veľa práce. Pamätajte, že vždy máte na výber a je len na vás, ktorú cestu si zvolíte. Takto zavládne vo vašom domove harmónia, ktorá tam tak chýba.