Pohrajte sa s farbami aj vo vašej spálni


Zelená
 
Psychológia farieb je mocná čarodejka a preto, ak sa rozhodnete pre akýkoľvek odtieň zelenej, naplníte svoju spálňu pozitívnou energiou, budete sa cítiť o krok bližšie k prírode. Zelená farba má na človeka blahodarné upokojujúce účinky a to je presne spôsob, akým docielime pokojný spánok.

zelená ložnice
 
Modrá
 
Nenadarmo má modrá farba prívlastok kráľovská. A práve túto farbu by ste mali zvoliť, ak sa vo svojej spálni chcete cítiť ako kráľ a kráľovná. Modrou farbou nič nepokazíte, práve naopak, navodíte príjemnú atmosféru, pohodu a vyrovnanosť. Modrá v nás často evokuje šumiace more, belasú oblohu a tým nás hneď naladí na pozitívne vlny, vnútorný pokoj a harmóniu. Pre dosiahnutie najdokonalejšieho vizuálneho efektu ju skombinujte s bielou.
 
modrá ložnice

Tyrkysová
 
Neviete sa rozhodnúť medzi modrou a zelenou? Máme pre vás riešenie! Keďže tyrkysová vzniká kombináciou práve týchto dvoch farieb, jej voľba bude pre vás ideálnym riešením. Je to výrazná, svieža farba, ktorá vo vás prebudí hravosť, nabije energiou, no v kombinácii s inými, vhodne zvolenými doplnkami, dokáže pôsobiť nesmierne upokojujúco.
 
Šedá
 
Šedá je farbou neutrálnou a preto je dokonalou voľbou pre tých, ktorí milujú kombinácie, neustále zmeny a inovácie. Jej neutrálny odtieň vám dovolí aj tie najodvážnejšie spojenia. Ide o jednu z najpoužívanejších a najobľúbenejších farieb v rukách interiérových dizajnérov. Je to klasika, šedá eminencia medzi farbami, ktorou nikdy nič nepokazíte.
 
zelené stěny

Fialová
 
Použitie fialovej farby sa na prvý pohľad môže zdať odvážnym riešením, no nemusíte sa ničoho obávať. Je pravdou, že pri jej použití by sme mali byť o niečo opatrnejší a pozornejším okom prihliadať aj na detaily priestoru. Ak ju však správne skombinujete, s výsledkom budete viac než spokojní. Vaša spálňa vo fialových farbách bude stelesňovať pokoj a dokonale podčiarkne zmyselnosť a tajomnosť izby.