OBUJTE DETI KVALITNE A ZDRAVO

Prvé topánky
Na prvé krôčky vášho dieťaťa budú stačiť mäkké topánky, prípadne „capačky“ bez pevnej podrážky. Ak sa dieťa začne aktívne stavať a vyrážať do sveta je potrebné mu zabezpečiť kvalitnú a hlavne pevnú obuv. Na domáce chodenie sú najlepšie sandáliky s voľnou špičkou a plnou pätou, ideálne členkové.
dětské sandály
Samozrejme nie je potrebné, aby deti mali pevnú obuv non – stop na nohe. Môžete ich striedať aj s mäkšími topánkami. Chodenie na boso sa neodporúča, vedie k plochým nohám.

Pre malé deti je ideálne kúpiť kvalitnú certifikovanú, zdravotne neškodnú obuv v lekárni, alebo v značkovom obchode. Najvhodnejšie sú šnurovacie topánky, alebo lepkové po členky, z jemnej kože, s mäkkou stielkou, na päte vystužené. Do dvoch až troch rokov je fyziologicky dané, že dieťa má plochú nohu. Tvarovaná stielka nie je nutná, no nič ňou nepokazíte. Topánka by mala byť asi o centimeter dlhšia. Zistíme to tak, že do zadnej časti topánky vložíme prst, ak sa to podarí, obuv je v poriadku.

Škôlkarské prezuvky
Predškolský vek sa spája s nástupom do škôlky, kde dieťa trávi veľa času. Skrinky detí sú mnohokrát preplnené rôznymi chlpatými, gumovými, farebnými prezuvkami, ktoré nemajú nič spoločné so zdravou obuvou, ktoré rodičia musia zakúpiť. Ideálne sú papučky s pevnou pätou, otvorenou špičkou, tvarovanou stielkou.
botičky s hračkou
Nezabúdajte že :
1. Kontrolovať topánky musíte každé tri mesiace,
2. Detská topánka musí byť mäkká, pohodlná, dostatočne dlhá, široká, z priedušného materiálu na zips, alebo lepky,
3. Nenakupujte topánky na rôznych trhoch, burzách a v lacných butikoch,
4. Naboso nechajte dieťa pobehovať iba na piesku, tráve a kamienkoch.
Dbajte na to, aby ste vaším deťom kúpili kvalitné topánky. Prvé roky života sú nielen o dávaní veľkej lásky, ale snažiť sa im zabezpečiť zdravý vývoj nožičiek, ktoré ich budú nosiť po celý život.