Nové trendy pre sladké sny

Podobne by sme sa mali zastaviť k výberu detských postelí, ktoré by mali byť nielen moderné, ale spĺňať toľko dôležité bezpečnostné prvky a kvalitu pre spánok. Poradíme vám, čo majú deti rady. Detske postele nemusia byť v žiadnom prípade nudné. Vaši najmenší tu môžu nájsť svoje útočisko, kde si môžu zaliezť.

Kedy je čas na prvý nákup?
Prvé lôžko by mal mať náš potomok zhruba v dvoch rokoch. V tomto období sa často kupuje skrátená verzia. Jej nevýhoda tkvie v tom, že ju budeme musieť po pár rokoch vymeniť. Ale aj napriek tomu by sme na nej nemali šetriť a k tomu samozrejme patrí aj zodpovedajúci matrac.
Aký zvoliť rám?
Najviac sa hodí práve drevený, kedy sa využíva buk, dub alebo smrek. Výhodou je, že tieto rámy nemajú ostré hrany a nemôže tak dôjsť k zraneniu vášho drobčeka.
Ktorá matrac je tá najlepšia?
Malé deti prespia viac ako 40% svojho života, preto by sme k tomuto faktu mali prihliadnuť, keď vyberáme matrac.Najviac sa využívajú latexové, z bio peny alebo studenej peny. Voľte radšej stredne tvrdú až mäkkú. Zájdite si pre ňu radšej do špecializovaného obchodu, kde vám veľmi ochotne poradia. Investujte aj do vode odolného chrániča, ktorý vám pomôže v prípade nočnej nehody.

Čo je teraz trendy
V súčasnej dobe sa najviac predávajú postieľky s úložným priestorom. Veľmi obľúbené sú poschodové, ktoré sú vybavené šmykľavkami, rôznymi skrýšami a ďalšími vychytávkami. Chlapci aj dievčatá si tak užijú veľa zábavy a môžu tu vyčíňať aj so svojimi kamarátmi.
Niektorí z vás môžu siahnuť po ucelenej ponuke, kedy vám obchodné reťazce navrhnú aj celú detskú izbu vrátane ďalšieho nábytku. Niekedy sa oplatí aj návrh architekta, ktorý vaše nápady posunie trochu ďalej a vy tak prídete na to, ako priviesť izbičku vášho potomka k dokonalosti.