Navštívme antikvariát

Veci, ktoré boli kedysi obľúbené a populárne časom zostarli a my už dávno máme zaobstarané nové. Avšak starých je nám ľúto vyhodiť, pretože sa jednalo o kedysi zaujímavé a kvalitné veci. Čo teda s nimi? Predáme ich do antikvariátu.
Alebo sme z tých, ktorí zaujímavé a starožitné veci, za rozumnú cenu vyhľadávajú. Či si potrebujeme vybrať z veľkého množstva kníh. V takomto prípade opäť vyhľadáme služby antikvariátu.

bible

V Leopoldove býval antikvariát, ktorým sme sa mohli pýšiť. Žiaľ, majiteľ je už 5 rokov po smrti a antikvariát už nefunguje a zaniká. Preto sa chcem podeliť o niektoré zaujímavé poznatky, ktoré som si všimol. Leopoldovský antikvariát každoročne navštevoval i bývalý prezident Gašparovič a turisti ázijského pôvodu.
Tento antikvariát mal obrovské rozmery a veľa miestností, takže určite bolo z čoho vyberať. Budova bola zároveň cítiť takou starožitnosťou, čo dodávalo tú správnu atmosféru. Funkčné antikvariáty však na Slovenku ešte nájdeme.

hodiny

Rôznorodé, niekedy raritné a starožitné veci

V antikvariáte nenájdeme len starožitné knihy. Našiel som tam veci ako gramofóny, staré počítače s oblými obrazovkami, harmoniky, gitary, dokonca prvé Nintendo. Nespomínam ešte veľký kopec všelijakých maličkostí. Ku gramofónu sa dajú na tomto mieste dokúpiť i rôzne legendárne platne, napríklad od Beatles. No na výber máme i audiokazety a CD, taktiež wolkman. Pamätáte ešte vôbec na walkman? Proste nájdeme tu aj raritnú retro elektroniku, ale aj iné rôznorodé predmety. Pre každého sa niečo nájde. Odporúčam teda navštíviť ľuďom so širokým záujmovým zameraním.

Literatúra a kultúra

Antikvariát je však predovšetkým plný kníh. Kníh rôzneho zamerania. Od pamätných umeleckých diel až po časopisy s receptami. Nájdeme tu teda krásne diela slávnych slovenských i zahraničných spisovateľov, náučnú i zábavnú literatúru a kopec časopisov na zabitie krátkeho času. Výber je teda ozaj pestrý.
Knihy, o ktoré by som odporučil informovať sa:

obchod

Kniha duchov od Allana Kardeca a Politické ideológie od Andrewa Heywooda. Ak hľadáte oddychovú literatúru so zaujímavým dejom, odporúčam knihu Rivers of Babylon od Petra Pišťáneka.