Montáž klimatizácie

Montáže novej klimatizácie sa vôbec nemusíte obávať. Odborne vyškolený technik zvládne všetko v krátkom čase. Od namerania cez inštaláciu po kontrolu. Tešíte sa na deň, kedy prídu inštalovať novú klimatizáciu ale neviete čo máte očakávať? Ako prebieha montáž a osádzanie klimatizácie. Zhrnuté do jednoduchých pár krokov sa Vám nebude zdať také strašné ako si to predstavujete. V podstate sa jedná o jednoduchú inštaláciu – pre odborného technika samozrejme – ktorá za sebou nenecháva kopu neporiadku. Dom teda nebude vyzerať ako vo výstavbe. Ako sa teda na deň D pripraviť aby všetko išlo ako po masle? Plánovanie a vybratie konkrétneho modelu klimatizácie máte za sebou aj rozhodnutie či poradu o tom, kde bude klimatizácia nainštalovaná aby mohla pracovať čo najefektívnejšie.

klimatizácia

Ako úplne prvé sa pri montáži osádza vonkajšia jednotka. Tá má za úlohu odvádzanie teplého vzduchu von z miestnosti. Dáva teda priestor pre ten vychladený vzduch. Po osadení jednotky prichádzame teda na krok dva, ktorým je osadenie rúrok a káblov. Až potom prichádza tá očakávaná chvíľa, kedy sa začne napájať jednotka vnútorná. Tá sa pripevňuje buď na stenu alebo na strop. Záleží od typu klimatizácie a jej parametroch. Po úspešnom zapojení káblov a rúrok prichádza povinné testovanie. V prípade potreby je práve teraz vhodný priestor na doladenie maličkostí a informovanie sa o fungovaní a režimoch ovládača.

montáž

Prípadné iné otázky ohľadom rôznych situácii s ktorými sa môžete počas používania klimatizácie stretnúť Vám odborný pracovník rád a ochotne vysvetlí. Je možné, že zo začiatku radšej programy ani meniť nebudete. Časom si navyknete na systém ovládania a uvedomíte si aký jednoduchý v podstate je. Zvládne ho dokonca aj dieťa. Základné režimy by mali fungovať. Základnými režimami je chladenie, pri niektorých aj odvlhčovanie priestorov, vykurovanie či dezinfikácia vzduchu. Iné sú doplnky ako wifi a smart komunikácia poprípade ak máte doma najnovšie pecky vo svete klimatizácii aj ovládanie hlasom. Pre podrobnejšie informácie sa neváhajte mrknúť sem, na montáž klimatizácie Bratislava.