Množstvo herných revolúcií

V tomto článku začnem  jednou z najpopulárnejších sérií videohier s názvom Need For Speed.

Séria odštartovala už v roku 1994 a už s prvou videohrou z tohto roku zažila veľký úspech. Bola to možno prvá vydarená závodná videohra z pohľadu 3D. V tej dobe bola určite najlepšia. Grafika, ovládateľnosť, výber áut, všetko bolo nadčasové. Všetky série má na svedomí asi najznámejšia /moja najobľúbenejšia/ firma Elektronic Arts. Vyrobili aj množstvo iných populárnych sérií ako The Sims, Battlefield, Medal of Honor, NHL,…
herní ovladač

Firma si spravila dobré meno už v týchto začiatkoch deväťdesiatich rokov. Najskôr sa o to zapríčinila prelomová videohra NHL 93, pričom NHL 94 už bol jednoznačný hit a z hokejových videohier zatiaľ nemala konkurenciu. Takisto ako v prípade prvej Need For Speed. Obe tieto série úspešne pokračujú mnohými ďalšími titulmi. Okrem toho sa úspešne darí i ďalším športovým sériám ako FIFA či Madden NFL. Neskôr sa dostanú do povedomia aj kvalitné série NBA a taktiež získajú vysokú popularitu. Okolo roku 2000 sú už populárnymi videohrami aj Tiger Woods PGA Tour /golf/ a série Knockout Kings, kedy má box zatiaľ najreálnejšiu podobu. Všetky tieto športy od Electronic Arts sa vyznačujú nadčasovosťou a hlavne skvelou ovládateľnosťou i grafikou. Skrátka spomeňte si na kvalitnú a hlavne revolučnú videohru a vždy to má na svedomí EA.
hraní na televizi

Ak vravím o hernej revolúcii, určite poznáte série The Sims. Opäť išlo o niečo nové, zaujímavé a úžasné. The Sims 1 zaujal svojim nápadom. V tejto hre nestrieľame, nepretekáme, nedávame góly, no aj napriek tomu si získala naše srdcia. Jednoducho ide o simulátor bežného života, kedy si v hre vytvoríme rodinu, postavíme jej dom, byt a následne rodinu ovládame, pričom k nám chodia na návštevu susedia a môžeme s nimi nadväzovať vzťahy. Dobré alebo zlé, to už je na vás.

Ak som na začiatku spomínal, že Need For Speed bola nadčasová závodná hra, ktorá sa dokonale prispôsobila pohľadu 3D, presne to isté platí o sériách Medal Of Honor s vojnovou tématikou.