Manuálna práca

Ťažko pracovať nie je cudzie slovo. Manuálna práca je náročná nielen po fyzickej stránke, ale aj psychickej. Pracujete ťažko, alebo sedíte s vyloženými nohami? 

Manuálna práca

Zamestnať sa vo výrobnej firme nie je vždy výhra. V prípade, že nemá človek na výber, pretože neukončil štúdium alebo má učňovské vzdelanie. Čo si máme predstaviť pod pojmom manuálnej práce? Samozrejme ako prvú môžeme zahodiť myšlienku vysedávania v kancelárii a ťukanie do počítača. Vo výrobnej firme sa totiž musí zamestnanec poriadne obracať. Akú fyzickú činnosť môže vykonávať? Uveďme si príklad: Nemenovaná firma vyrába vankúše- holý výrobok na odbyt. Aký proces musí prebehnúť, aby vankúš bol konečný výrobok, ktorý bude následne zaslaný na ďalšie spracovanie?

worker-6586718_1920

V prvom rade musí prísť objednávka na daný typ vankúša. Zamestnanec pod menom úlohy- vzorkár by mal navzorovať obliečku. Ďalší ako šička by mala obliečku ušiť podľa vzoru vzorkára. Obliečka, ktorá bola navrhnutá a zošitá by mala putovať k ďalšej osobe vo výrobe- plnič vankúša. Ten ho naplní a podá ho ďalej na výrobnú linku k osobe, ktorá ho zošije a následne podá kolegovi, ktorý ho vybúcha-otestuje-zabalí a následne odovzdá na sklad.

Pri každom úkone sa musí človek fyzicky namáhať každodenne asi 8 hodín . Ak sa však vo výrobe nestíha- s čím musia počítať- pracujú nadčasy a to zvýši fyzickú aktivitu. Aj keď sa to zdá byť ťažké, stále je to nutné, pretože robot nemôže nahradiť ľudskú prácu aspoň nie celú časť.

office-594132_1920

Zamestnanie, ktoré si nevyžaduje nadmernú fyzickú aktivitu

Je zamestnanie, ktoré má kancelársky typ- sedíš si na pohodlnej stoličke za počítačom a keď sme uvádzali príklad o firme, ktorá vyrába vankúše uvedieme ho aj sem. Zatiaľ čo vo výrobe sa poriadne zapotíme. V kancelárii sa chystajú ďalšie objednávky a odchádzajú už skončené. Samozrejme tu nesmie chýbať pevná linka alebo firemný telefón kde sa to všetko vybavuje telefonicky. Títo zamestnanci skrátka dbajú na poriadny chod firmy.

Tak čo našli ste sa vo svojej pozícii, ktorú vykonávate vy? Vedeli by ste si predstaviť, že by ste si pozície zamenili?