Kúzlo funkčného prádla

Kvalitné funkčné prádlo už dávno neslúži len športovcom pri ich vrcholových výkonoch, ale stáva sa súčasťou osobnej hygieny nás všetkých. Môžeme ho nazvať fenoménom 21. storočia. Nosíme ho čoraz častejšie. A robíme dobre.
Po fyzickej námahe ale aj pri každodennej činnosti sa telo potí. Je to prirodzený, zdravý jav, ktorý však pri určitých klimatických podmienkach môže spôsobiť podchladenie. Všeobecne je potrebné tento regulátor teploty odviesť od tela čo najrýchlejšie. Túto úlohu plný práve funkčné prádlo, inak nazývané aj termoprádlo.
Kúzlo tohto jedinečného oblečenia spočíva v materiále, z ktorého je prádlo vyrobené.

běh

Polypropylén: má najmenšiu nasiakavosť a veľmi dobré termoizolačné vlastnosti
Polyester
Polyamid
Merino vlna
Akryl
Bambusové vlákno

Zvӓčša ide o úplet zo 100 % polypropylénu, ktorý zabezpečuje správnu priľnavosť k telu a pružnosť. Jeho základná vrstva slúži pre všetky aktivity, pričom zabezpečuje správnu telesnú klímu, teda sucho a teplo. Vďaka minimálnej vsiakavosti dochádza pomocou knôtového efektu k rýchlemu odvodu potu do ďalšej sacej vrstvy alebo do vzduchu čím je zabezpečená priedušnosť. Keď sa teda spotíme pri namáhavej fyzickej aktivite náš vylúčený pot nespôsobí zamokrenie oblečenia, ale vďaka tomuto efektu sa kvapôčky odparia na vzduchu. My teda nemáme spotený chrbát a zároveň nám tento jedinečný efekt zabezpečuje udržiavanie telesného tepla, termoizolácie a preto sa cítime stále v teple.

legíny

Nosiť funkčné prádlo sa naozaj oplatí. Či už sa venujeme vrcholovému športu, či turistike v horách. Odborníci doporučujú nosiť funkčné prádlo aj pri iných namáhavých aktivitách, kedy naše telo vylučuje veľa potu. Napríklad aj pri ťažkej fyzickej záťaži v práci. Na trhu sa pohybuje už veľké množstvo funkčného oblečenia, rôznych cenových skupín. Stačí si len vybrať. Nebojme sa dať funkčnému prádlu zelenú.