Každodenné návyky, ktoré by si mala osvojiť každá krásna žena

1. Hydratácia zvnútra i zvonku
Pre Tvoju krásu je dôležitý pravidelný a najmä dostatočný prísun tekutín, najlepšie čistej vody. Pokožku však treba vyživiť i zvnútra, čo v dnešnej dobe už vôbec nie je ťažké! Dnešný trh ponúka napríklad pleťové masky, ktoré Ti poskytnú hydratáciu až na dva týždne.

kráska

2. Zdravá strava
Ovocie a zelenina Ťa vyživia omnoho viac, ako bageta plná majonézy. Preto si daj čas a keď vieš, že nadruhý deň sa nezastavíš, prichystaj si jedlo večer predtým. Na tento systém sa dá rýchlo zvyknúť a poďakuje sa ti celé tvoje telo. Bude pružnejšie, pleť bude menej problémová a tá energia, ktorú ti zdravá strava poskytne, je na nezaplatenie.

3. Čistenie pleti
Pleť by si si mala čistiť ideálne trikrát do dňa – ráno po prebudení, po skončení pracovnej doby a večer bezprostredne pred spaním. Na čistenie používaj gél, v ktorom sú obsiahnuté malé čiastočky, tie odstránia mŕtve bunky a pleť bude vyzerať žiarivejšia. Ďalej použi micelárnu vodu, ktorá pleť dokonalo očistí a vyživí.

koš s ovocem

4. Zdravá strava pre pleť
Sleduj signály, ktoré ti tvoja pleť dáva. Pokiaľ krém tvojej pleti nerobí dobre a je po ňom napätá a začervenaná, je úplne jedno, že ťa stál polovicu výplaty a chodia naňho reklamy v televízii – jednoducho ti nesadne. Dôležité však je svoju pleť vyživovať pravidelne a svedomito. Čím skôr si osvojíš tento zvyk, tým krajšia bude Tvoja pleť v budúcnosti.

5. Ochrana pred Slnkom
Toto je veľmi dôležitý bod. Slnko je nepriateľom Tvojej pokožky a treba si to uvedomiť. Väčšina krycích a hydratačných krémov poskytuje miernu SPF ochranu, tá však nestačí! Aj keď je vonku zamračené, slnečné lúče sú zákerné a aj vtedy Tvoju pleť poškodzujú. Preto do svojej dennej rutiny starostlivosti o pleť zaraď krém s dostatočným SPF faktorom. Tvoja pleť sa ti v budúcnosti poďakuje.

spánek

6. Zapoť sa
Pravidelné cvičenie sa nielenže podieľa na pevnej a štíhlej postave, ale aj prekrvuje celý organizmus – čo znamená, že aj pokožku. Pravidelné cvičenie, takisto ako zdravá strava, prináša prílivy energie a endorfínov – hormónov šťastia.

7. Dopraj si spánok
Niekedy dokončenie všetkých možných úloh nestojí za úbohý spánkový režim. Spať 7 až 9 hodín by si mala zakaždým, keď je to možné a to z vlastnej iniciatívy. Je preukázané, že nedostatok spánku dlhodobo môže spôsobiť vážnu depresiu!