Jedinečné a bezpečné zábradlie na schody zo skla

Zábradlie je od dávnej histórie dôležitým oporným bodom schodiska, bezpečnostným prvkom pri výškových prechodoch a zostupoch a vždy slúžilo pre oporu a bezpečnosť ľudí. Nie menej dôležitá bola ale aj jeho estetická funkcia, preslávené ornamenty, vitráže a honosné ozdoby vytvárali z neho dnes už historické skvosty. Sklo a jeho moderné využitie priniesli riešenia aj do zábradlí na schody v podobe nadčasových sklenených zábradlí, či už samonosných alebo kotvených do profilu.

sklenené zábradlie na balkóne

Ponuka zábradlie na schody je plná originálnych nápadov, ako vyriešiť zábradlie zo skla v interiéri alebo v exteriéri. Prináša tipy a spôsoby ukotvenia sklenenej plochy do profilov alebo na úchyty. Kotvenie skleneného zábradlia zvrchu alebo z čela prináša elegantné celosklenené zábradlie, ktoré priam vychádza z podlahy a prináša do priestoru jas, svetlo, funkčnosť a bezpečnosť s vysokou estetickou hodnotou. Je pritom mimoriadne bezpečné a spoľahlivé, použité dekoračné prvky ešte viac zvyšujú jeho schopnosť podpory a opory napríklad na schodoch, vyvýšených galériach, balkónoch alebo prechodoch. Stabilita skleneného zábradlia pomocou bodových úchytov je vždy spoľahlivo zaistená, bodové úchyty, či už guľaté alebo hranaté vkusne ladia so sklenenou plochou a vytvárajú spolu kompaktný celok bez najmenšej chybičky. Aj tu platí, že sklo je špeciálne, kvalitné a nerozbitné a použitá technológia výroby je spoľahlivá. Obavy, že sklo je háklivý materiál sú neopodstatnené, na jeho kvalitu, nerozbitnosť sa môžete spoľahnúť, jeho vhodne zvolená hrúbka unesie Vašu oporu a zábradlie bude mať vždy stabilitu a spoľahlivú funkčnosť.

sklenené zábradlie na schodoch

Na rozdiel od kovového zábradlia je sklo čistý, vzdušný materiál, ktorý odráža svetlo, poskytuje hru s osvetlením, zvýrazňuje farby a prináša priestoru eleganciu a moderný vzhľad po dlhé roky. A údržba je pritom hračka, prečistenie handričkou, zbavenie prachu a jas je vždy ako nový.

Zariaďte sa aj Vy moderným štýlom.