Gitara – hobby či životný štýl?

Gitara je jeden najoblúbenejší nástroj nie len v súčastnosti. Dokonca veľa mladých ľudí s týmto hobby začína už v skorom veku. Veď vedieť hrať na hudobný nástroj je krásna predstava, keď si môžete zahraať svoju oblúbenú pesničku sami.

dívka s kytarou

Existuje viac druhov gitár, ale najoblúbenejšia a pomerne aj najľahšia voľba je akustická gitara. Naučiť sa na nej hrať nie je až také ťažké ako sa na prvý pohľad môže zdnať, ale nie každý ma na to talent a hudobný sluch. Ale poznáme pravidlo, že keď sa chce dá sa všetko. Na gitare si môžete zahrat pár jednoduchších pesničiek už keď sa naučíte pár akordov. Nie je to nič ťažké len sa treba naučiť správnu techniku a potom už to ide jedna radosť. Samozrejme chce to cvik nie všetko ide hneď. Ale keď sa vám to už podarí, tak to už nezabudnete.

Takže ak ste sa rozhodli trénovať za vlastnej pomoci, tak smelo dotoho.na internete je veľké množstvo náučných videí článkov a techník ako na to. Stači už len začat.

Tiež veľkou výhodou je že akustická gitara je ľahko prenosná a môžete si ju zo sebou zobrať kamkoľvek idete. Najmä na stanovačky a večerné sedenie pri ohni je gitara ako stvorená. Takže keď sa na nej naučíte hrať môžte takto potešiť aj svojich priateľov a spríjemniť im večer piesnami, ktoré si spoločne môžete zaspievať a zahrať.

akustická kytara

Akustickú gitru môžete kúpiť za pomerne nie veľa peňazí a tiež s dá kúpiť aj už používaná gitara na rôznych internetových bazároch za priateľnú cenu. Takže určite smelo do toho.

Dôležité pri učení sa hrať na gitare je, aby ste trénovali a cvičili každý deň aspon hodinku aj keď zo začiatku sa opuchnutým a boľavým prstom nevyhnete, ale ked sa do toho dostanete aj vaše prsty si zvyknú na struny. Bude to pre vás príjemné odreagovanie napríklad po stresovom dni v práci.

Hranie na gitare je ako plávanie, keď sa to už raz naučíte, už to len tak ľahko nezabudnete.