Domov je tam, kde je srdce


1.Bungalov– nízko postavený jednoposchodový dom.  Bungalovy majú väčšinou verandu vpredu alebo vzadu, ktorá je krytá s priestorom na sedenie.
2.Chata– malý staromódny dom, ktorý sa často nachádza na vidieku. Vyrobený je z kameňa alebo tehly so slamou alebo doškovou strechou.
3.Duplex– dvojpodlažný dom, kde sú dva domy postavené pod jednou strechou. Je to podobný dvojdom, lebo duplexy sú pripojené k domu inej osoby na jednej strane, nie na oboch stranách.budova.jpg
4.Houseboat – typ plávajúcej budovy a názvu už zodpovedá to, že je to akoby časť z lode. Existujú rôzne typy. Niektoré vyzerajú ako loď a iné majú štvorcový pôdorys a vyzerajú ako plávajúce domy.
5.Drevenica – sú malé a nachádzajú sa v lesoch. Takmer celé sú vyrobené z dreva alebo veľkej guľatiny, ktorú ľudia používajú na udržanie tepla v krbe.
6. Igloo – sú vyrobené zo snehu a z ľadu. Majú guľatý kupolovitý tvar. Udržiava ľudí v teple pomocou telesného tepla ľudí na ohrievanie vzduchu v ľadovej budove. Niektoré Igloo môžu vydržať aj vyše 100 rokov ak majú správnu teplotu
7.Mrakodrap– veľmi vysoká budova nového štýlu. Je vyrobená z kovu a skla. Používajú sa ako byty alebo kancelárske budovy.
8.Teepee – sú to vlastne stany v ktorých bývali Indiáni. Boli vyrobené zo zvieracích koží a tyčiniek.panelák.jpg
9.Stan– dočasný prístrešok z tkaniny. Väčšina ľudí ich používa keď idú kempovať a potrebujú miesto kde budú spať. Ochráni ich pred dažďom, vetrom a hmyzmi cez noc.
10.Terasový dom– vysoký ale úzky dom ktorý je na oboch stranách pripojený k inému domu. Sú bežné v mnohých európskych krajinách ako Anglicko, Nemecko a Holandsko.
11. Hotel– miesto, kde platíte za krátky čas keď ste na dovolenke alebo cestujete za prácou. Hotel má mnoho izieb ktoré majú vlastnú kúpeľňu a spálňu. Hilton, Hyatt a Marriot sú všetky známe hotely na celom svete.