Čo milujem na tom, že som majiteľom mačky

Byť majiteľom mačky je niekedy náročné. Bojujeme zo zápachom, mačacími chlpmi alebo poškriabaným nábytkom. No aj tak nás to neodradí od toho sme mali mačky u nás doma a vo svojej prítomnosti. Čo milujem na tom, že som majiteľom mačky? Je toho mnoho. Tak sa na to poďme pozrieť a možno aj vy zmeníte pohľad na tieto zvieratá.

kočka

Už od minulosti sa šíria informácie, že mačky majú liečivé účinky na človeka. Pomáhajú odbúravať stres a upokojujú nás. Mačky vraj vedia vycítiť našu bolesť a náladu. Ak si napríklad chvíľu poležíte s mačkou na vašom tele uvidíte aký veľký upokojujúci účinok to vo váš zanechá. Hladenie mačacej srsti dokonale odbúrava napätie, únavu či úzkosti.

Svojim pradením nás dokážu veľmi upokojiť. Je to zvláštne, no má to na človeka veľmi veľký účinok. Sú zábavné a zlepšujú nám náladu. Keď sa s nimi hráme, prirodzene pociťujeme šťastie. Aj keď sa nám práve nechce dokážu nás natoľko zaujať, že zabudneme na všetko ostatné. Sú skrátka skvelé! Existuje množstvo výskumov, ktoré dokazujú, že mačky napomáhajú pri kardiovaskulárnych, tráviacich či psychických ochoreniach.

kotě

Sú skvelé spoločníčky a nikdy nemáte pocit, že ste sami. Nenahradia človeka, no vedia byť veľmi milými spoločníčkami. Keď nemáte chuť nikam ísť a len tak ležíte v posteli alebo si chcete dať deň oddychu. Sú s vami stále a nikdy vás neopustia. Samé totiž potrebujú ľudský kontakt. Radi sa obtierajú o nohy a nechávajú sa hladkať. Záleží to samozrejme aj od povahy mačky.

Ďalšia vec, ktorú na mačkách milujem je hranie sa s nimi. Sú veľmi hravé a zábavné. Stále vyvedú niečo čo vás rozosmeje a pobaví. Lezú do rôznych škatúľ a je to veľmi komické ich pozorovať. Teda je to aj skvelý spôsob ako stráviť svoj voľný čas. Naopak ak čas nemáte, nevyrušujú vás a jednoducho spia. Sú ideálnym spoločníkom v rušných aj pokojných dňoch.