Barbora „Čučoriedková“ je strojcom svojho šťastia

Založiť si podnik nie je jednoduché. Treba na to veľa času, skvelý nápad a mnoho rokov driny. Rodičom mladej Barbory Figľušovej sa to podarilo. Svoje pozemky premenili na úrodnú záhradu plodov. Okolo svojej chaty začali pestovať rôzne plody a hľadali také, ktorým bude najviac vyhovovať tamojšie rozloženie pôdy. Nakoniec sa rozhodli pre čučoriedky . Tento odvážny, ale aj rizikový krok sa ukázal byť skvelou investíciou a tak sa podnik rozbehol. Vyrástli prvé kríky a plodov bolo dostatok. Vďaka ich prístupu plného lásky a vzácnosti tejto plodiny v okolí sa do troch rokov začala čučoriedka spracovávať na rôzne domáce produkty.

borůvky.jpg

  • Rozkvet podniku

Dcéra rodičov Figľušovcov študovala diplomaciu a rada cestovala po svete. Cestovanie človeka vždy niečo naučí a to pochopila dnes už aj vyhlásená podnikateľka Slovenska 2018 Barbora, ktorú iné kraje a kultúry naučili viac si vážiť, to, čo doma má, a pochopiť význam svojho pôvodu a nájsť lásku ku koreňom. A tak sa nakoniec vrátila do srdca svojho rodiska, do Horehronia, kde sa „ujala“ rozkvitajúceho podniku s Čučoriedkami nazvaním „Čučoriedkovo“.
 
Ako Barbora o sebe tvrdí, už od mala milovala záhradu a prácu v nej. Spočiatku sa jej rodina venovala zberu jabĺk a vytváraniu muštu. Táto energia jej ostala aj pri začatí s čučoriedkami a podľa jej slov to bola láska na prvé ochutnanie.
 

  • Šťastná na Horehroní

V tejto dobe veľa mladích ľudí odchádza žiť do iných krajín a opúšťajú Slovensko. Barbora sama podľahla lákaniu okolitého sveta no vrátila sa do okolia rodného Brezna. Príroda, ľudia, rodina, to všetko ju volalo domov a k tomu aj milované čučoriedky.
 

  • Včelári

Okrem Čučoriedkova sa jej rodina venuje aj včeláreniu. Je to aj kvôli chuti žiť zdravo a hodnotnejšie. Med je o to vzácnejší, že vzniká z kvetom narastených na ich pozemkoch, ktoré vlastnoručne hnojili. Ďalej spomína mladá Brabora, že včelárom bol už jej starý otec. Včely potrebujú kvety a čučoriedky včely. Táto kombinácia je proste žiaduca. 
 
včela.jpg

  • Plány do budúcna

Tým najdôležitejším je dostupnosť nie len ich, ale všeobecne všetkých zdravých plodín k ľudom, aby mohli svoj život prežiť v lepšej kvalite. Online nakupovanie sa rozširuje a čučoriedky z Horehronia sú aj budú jeho súčasťou.
Na internete sa dá dohľadať všetko, čo o kupovaných plodinách potrebujeme vedieť. A čo je lepšie, ako vedieť, čo kupujeme a nakoniec jeme? Zdravá životospráva je dôležitá a preto neváhajte a určite ochutnajte aj spomínané čučoriedky z Čučoriedkova.