Aký je najlepší notebook pre študentov?

Trh s notebookmi prechádza z tradičných pevných diskov („HDD“) na čipové jednotky pevných diskov (SSD) z niekoľkých dôvodov. SSD sú citlivejšie, spotrebujú menej energie batérie a je menej pravdepodobné, že sa zlomia.
Hlavnou výhodou je reakcia. Jednotky SSD robia akcie, ako je napríklad načítavanie a ukladanie programov a súborov, oveľa šikovnejšie.
V prenosných počítačoch sa pevný disk stále nepretáča, aby šetril energiu a poskytol dlhšiu životnosť batérie. Keď program potrebuje údaje z pevného disku, musí čakať, kým sa pevný disk nespustí, čo spôsobí mierne oneskorenie. Keď program načíta údaje zo zariadenia SSD, nemusí čakať, pretože sú údaje takmer okamžite k dispozícii. Nevýhodou je a vždy bola cena. Úložisko SSD stojí oveľa viac ako HDD.

notebook

Aké je použitie?
Samozrejme, SSD znamená, že väčšina ľudí sa musí vyrovnať s oveľa menším úložným priestorom, pretože laptop vybavený SSD môže mať najväčšiu kapacitu 128 GB alebo 256 GB.Napríklad veľa ľudí teraz ukladá viac dát do icloudu a to prostredníctvom online služieb ako je Microsoft OneDrive, Google Drive a Dropbox. Výhodou je, že máte prístup k súborom online z iných zariadení vrátane stolných počítačov, prenosných počítačov, tabletov a smartfónov.

laptop

Naplánujte skladovanie
Keď idete na univerzitu alebo na vysokú školu, budete sa musieť starať o veľa súborov. Mali by ste si premyslieť, koľko úložného priestoru budete potrebovať a to by malo ovplyvniť váš výber notebooku.
Po prvé, budete mať základné súbory, ako sú eseje a prieskumy. Je veľmi dôležité ich zálohovať v prípade, že váš počítač zlyhá. K tomu môžete uchovávať kópie na externom pevnom disku USB kúpenom na tento účel, alebo na USB kľúčoch respektíve na malých SD kartách.
Po druhé, budete mať niekoľko osobných súborov, ako sú fotografie, hudba, filmy a hry. Tie by ste mali zálohovať na externý pevný disk a tie by mali byť tiež zálohované online alebo na optických médiách.

Chips so všetkým
SSD na úrovni spotrebiteľov začali ako náhrady za tradičné pevné disky. Príchod veľkokapacitných čipov Flash však znamenal, že by mohli byť pripojené k základnej doske, čím by sa zabránilo potrebe HDD. To umožnilo dodávateľom počítačov vyrábať tenšie a ľahšie notebooky.
Pred zakúpením prenosného počítača skontrolujte, aký typ úložiska používa. Môžete nahradiť jednotku SSD alebo pevný disk, ak zlyhá? Môžete ho aktualizovať, pretože ceny pohonu klesnú?