4 základné otázky pred tým ako vypustíte svoj web do sveta

Vyzerá všetko podľa vašich predstáv alebo by to chcelo doladiť detaily? Je nabitá dostatočným množstvom informácií alebo vám stále niečo chýba? Dostanú sa jej návštevníci presne tam kam potrebujú alebo sú niektoré veci trošku zmätočné? Tieto, ale i ďalšie otázky, by ste si pred spustením vášho webu, mali dôkladne zodpovedať. Obrazovka počítača so štyroma rôznymi obrázkami.jpg

Otázka číslo jeden: Som spokojný s obsahom?
Zaujímavý obsah je základom úspechu každého webu. Preto si ešte raz všetko prejdite. Skontrolujte si gramatické chyby alebo iné preklepy. Položte si aj otázku, či je obsah zaujímavý pre vás. Ak na ňu odpoviete áno, môžete byť so sebou spokojní.

Otázka číslo dva: Nie je môj web „chudobný“?
Je logické, že na novovzniknutej stránke nebude milión článkov, fotografií či videí. Dôležité je však to, aby web na prvý pohľad nepôsobil prázdne. Pokiaľ máte pocit, že tomu tak je, vytvorte pokojne i krátke texty alebo vytvorte samostatné fotogalérie. Takto dosiahnete „opticky“ plnší dojem. Platí to aj v prípade e-shopov. Ponuku tovaru síce nerozšírite, môžete však vytvoriť napríklad blog so zaujímavými informáciami pre nakupujúcich.Žena pred pozadím s počítačovými dátami.jpg

Otázka číslo tri: Nezabudol som na SEO?
SEO, teda optimalizácia vyhľadávače je pri tvorbe webu nesmierne potrebnou záležitosťou. prejdite si svoje texty, pri ktorých si všímajte správne volené kľúčové slová a frázy. Ak nemáte zaplatenú žiadnu zo služieb, ktoré vám vedia vyhodnotiť relevantnosť jednotlivých kľúčových slov, urobte to veľmi jednoduchým spôsobom. Začnite daný výraz písať priamo do vyhľadávača. Google vás už sám nasmeruje tým správnym smerom.

Otázka číslo štyri : Vyzerá web lákavo už na prvý kuk?
Poslednou, avšak asi najdôležitejšou otázkou je to, či váš web pôsobí lákavo. Mal by byť sexy už na prvý pohľad. Hovoríme konkrétne o celkovom dizajne stránky. Skúste ju ešte pred oficiálnym spustením ukázať zopár ľuďom. Ich názor si vezmite k srdcu, pretože práve iní budú hodnotiť, či je všetko OK.